گالری تصاویر
اطلاعیه ها
توئیتر وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران
توئیتر وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران
توئیتر وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران
 ١٠:٣٤ - 1397/09/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
راه‌اندازی حساب توئیتر سفارت ایران در اوگاندا
حساب توئیتر سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا راه‌اندازی شد
حساب توئیتر سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا راه‌اندازی شد.
 ١٦:٥٠ - 1397/08/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
نرم افزار کاربردی آموزش زبان فارسی
The 1st international Iran Gas Show IRGS
اطلاعیه سازمان تامین اجتماعی
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
روابط سیاسی

 

روابط سیاسی:

روابط دو جانبه بین دو کشور در مهرماه 1353 برقرار گردید ولی به تاسیس نماینـدگی نیـانجامید . در اول فروردین ماه 1368 سفیر جمهوری اسلامی ایران در کنیا  بعنوان سفیر اکردیته استوار نامه خود را تسلیم ژنرال موسوینی رئیس جمهوری اوگاندا نمود و از این تاریخ به بعد رفت و آمد. هیات های مختلف از سوی دو طرف آغاز گردید. در مرداد ماه سال 1376سفارت جمهوری اسلامی ایران در سطح کاردار و 2 سال بعد در سطح سفیر ارتقاء یافت. روسای محترم جمهور کشورمان آقایان علی اکبر هاشمی رفسنجانی ، سید محمد خاتمی و محمود احمدی نژاد در راس هیاتی بلند پایه در سالهای 1375 ، 1384 و 1389 به این کشور سفر کردند و در پاسخ ژنرال موسوینی سه بار به جمهوری اسلامی ایران سفر نمود. در سال 1388 رئیس محترم مجلس شورای اسلامی کشورمان جهت شرکت در اجلاس بین المللی کشورهای اسلامی و نیز وزیر محترم امور خارجه وقت کشورمان به طور جداگانه به اوگاندا سفر نمود. آقای موسوینی مجددا در شهريور ماه 1391 برای بار چهارم به دعوت طرف ایرانی خود در اجلاس عدم تعهد در تهران شركت كرد. خانم ربکا کادگا رئيس مجلس کشور اوگاندا در راس هياتي در سال 1392جهت شركت در اجلاس بين المجالس كه در كشورمان برگزار شده بود به تهران سفر نموده و با مقامات جمهوري اسلامي ايران دیدار و گفتگوکرد. ضمنا آقای ادوارد سکاندی، معاون رئيس جمهور اوگاندا نيز به عنوان مهمان افتخاري در این سفر همراه وی بود. لازم بـه ذکـر است، سفر روسای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اوگاندا در خرداد ماه 1393 با هدف شرکت در اجلاس دوستان سوریه در  تهران  و همراهی هیئت پارلمانی کشورمان جهت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری سوریه، سفر وزیر دادگستری اوگاندا در همان ماه بمنظور شرکت در اجلاس روز آفریقا و سفر وزیـر مشـاور در امـور منطقه ای در مرداد ماه 1393 جهت شرکت در سمینار وزرای امور خارجه کمیته فلسطین کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران از دیگر تبادلات هیات های سیاسی دو کشور می باشد.

سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی کشورمان و هیئت همراه نیز در مهر ماه سال 1393 به اوگاندا سفر نمود و ضمن ملاقات با مقامات این کشور از  نزدیک با توانائیهای پلیس اوگاندا آشنا گردید. قرار است بزودی ژنرال کایهورا در راس یک هیئت کارشناسی با هدف بررسی موارد  مورد نیاز طرف اوگاندایی به جمهوری اسلامی ایران سفر نمایند.

وزیر امور خارجه کشورمان جناب آقای دکتر محمد جواد ظریف به همراه یک هیأت بزرگ اقتصادی در بهمن ماه سال 1393 به اوگاندا سفر و با رئیس جمهور و دیگر مقامات عالیرتبه این کشور دیدار و گفتگو نمودند. در این سفر یادداشت تفاهم همکاریهای دوجانبه مشورتی بین دو کشور ایران و اوگاندا از سوی وزرای خارجه دو کشور، به امضاء رسید. 

همچنین در اوایل فروردین ماه سال جاری، آیت الله اعرافی رئیس محترم جامعه المصطفی العالمیه طی سفر چند روزه خود به اوگاندا، از مجموعه المصطفی دیدن کردند. ایشان همچنین با چند تن از مقامات عالی رتبه فرهنگی، علمی و مذهبی این کشور دیدار و گفتگو نمودند. 

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران