گالری تصاویر
اطلاعیه ها
توئیتر وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران
توئیتر وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران
توئیتر وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران
 ١٠:٣٤ - 1397/09/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
راه‌اندازی حساب توئیتر سفارت ایران در اوگاندا
حساب توئیتر سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا راه‌اندازی شد
حساب توئیتر سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا راه‌اندازی شد.
 ١٦:٥٠ - 1397/08/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
نرم افزار کاربردی آموزش زبان فارسی
The 1st international Iran Gas Show IRGS
اطلاعیه سازمان تامین اجتماعی
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > عزم جدی ایران برای توسعه روابط بین‌المللی مبتنی بر فناوری و نوآوری


  چاپ        ارسال به دوست

سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به اوگاندا

عزم جدی ایران برای توسعه روابط بین‌المللی مبتنی بر فناوری و نوآوری

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری دکتر سورنا ستاری که در راس هیاتی عالی رتبه در روز سه شنبه 10 مهر ۱۳۹۷به آفریقا سفر کرده است، در روز چهارشنبه 11 مهر در نشست مشترک تجاری ایران و اوگاندا در کامپالا با اشاره به بهبود شاخص های حوزه فناوری و نوآوری ایران در سال های گذشته گفت: ارتقای جایگاه ایران در شاخص‌های جهانی نوآوری (GII)باعث شده است تا جایگاه کشورمان در برخی از فناوری های کلیدی در بین کشورهای برتر دنیا قرار بگیرد.

ستاری به بهبود شاخص جهانی نوآوری ایران از رتبه 120 به 60 اشاره کرد و گفت: این سیاست ها در راستای ایجاد محیط مساعد کسب و کار پایه ریزی شده است چرا که ایجاد این محیط، مهمترین لازمه برای رونق کسب و کارهای دانش بنیان و ارتقای جایگاه ایران از نظر نوآوری و کارآفرینی به شمار می رود.

وی ادامه داد: بهبود قابل توجه وضعیت علم و فناوری ایران متاثر از سیاست های دولت برای حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان، ایجاد زیست بوم مساعد کارآفرینی و نوآوری در سال‌های اخیر است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان جایگاه مطلوب ایران از لحاظ تعداد فارغ التحصیلان رشته های علوم پایه و فنی و مهندسی را یادآور شد و گفت: تعداد متخصصان فعال در حوزه های نانو فناوری، زیست فناوری و علوم شناختی بهبود قابل توجهی داشته و وضعیت علم و فناوری ایران را ارتقا بخشیده است.

وی با اشاره به ایجاد محیط مساعد کسب و کار شرکت های دانش بنیان و استارتاپی افزود: در ایران محیط و مساحت برای فعالیت شرکت های دانش بنیان ایجاد شده است به طوری که برخی از استارتاپ های موفق طی 5 سال گذشته توانستند جای خود را در میان درآمدزاترین و اشتغال‌زا ترین کسب و کارهای کشور پیدا کنند.

ستاری همچنین با بیان این‌که در این زیست بوم کارآفرینی و نوآوری، خدمات و محصولات مختلفی تولید و ارائه شده و زمینه خوبی برای اشتغال جوانان فراهم شده است ،اظهار داشت: با ایجاد بسترهای حمایتی مناسب، توانستیم ارتباط میان مراکز نوآوری و متخصصان محصولات مختلف را به نوآوری و تولید برسانیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد این جلسه بتونه فتح بابی برای ارتباطات شرکت های دو طرح و تبادلات فناوری در حوزه های مختلف از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ ها شود.

عزم جدی ایران برای توسعه همکاری‌‌های فناورانه و نوآورانه

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به عزم ایران برای توسعه روابط مبتنی بر توسعه علمی و همکاری های فناوری هم اشاره و تاکید کرد:ایران با ظرفیت خارق العاده نیروی انسانی و زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری آماده توسعه همکاری‌های علمی فناوری و اقتصادی با کشورهای دنیا است و توسعه همکاری‌های این حوزه با کشورهای اتحادیه آفریقا، جزو اولویت های جدی دولت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

الیودا توموسیجه وزیر علم، فناوری و نوآوری اوگاندا در ابتدای این جلسه با اشاره به دستاوردهای متخصصان ایرانی گفت: ایران توانسته است با سیستم آموزشی مناسب متخصصان زیادی تربیت کند

وی یادآور شد: دستاوردهای ایرانیان در حوزه کشاورزی و بایو تکنولوژی مورد توجه و قابل تقدیر است.

استقبال بازار اوگاندا از محصولات فناورانه ایرانی

در نشست مشترک تجاری ایران و اوگاندا محصولات فناورانه شرکت های دانش بنیان ایرانی مورد توجه شرکت های اوگاندایی قرار گرفت .

دیدار با رئیس جمهور اوگاندا

آقای ستاری همچنین در روز سه شنبه با یوری موسونی رییس جمهوری اوگاندا دیدار و گفتگو کرد.

ستاری در این دیدار ضمن ابلاغ سلام رییس جمهور ایران گفت: توسعه همکاری های دو کشور در زمینه علمی و فناوری بسیار ضروری و مهم است.

وی در ادامه با اشاره به توانایی شرکت های دانش بنیان در ایران بیان کرد: در دنیا ایران را به خاطر منابع نفت و گاز می شناسند؛ اما باید بدانید که در ایران نیروی انسانی متخصص در زمینه های مختلف علمی وجود دارد که می تواند زمینه رشد و توسعه علمی کشورمان را فراهم کنند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: ایران در دنیا به عنوان چهارمین کشور مهندس پرور شناخته شده است که تلاش می کنیم از توان این نیروی عظیم و ارزشمند ایرانی برای توسعه علمی و فناوری کشورمان استفاده کنیم.

در این سفر نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت امور خارجه، سازمان توسعه تجارت و بانک توسعه صادرات و همچنین روسای 70 شرکت دانش بنیان و فناور فعال در حوزه های صادراتی مطلوب بازار شرق آفریقا ستاری را همراهی می کنند و معاون رئیس جمهوری در این خصوص افزود: در این سفر، 70 شرکت دانش بنیان و فناور فعال ایرانی همراه ما هستند که امیدواریم این دیدارها و مذاکرات فصل مشترکی از همکاری های علمی و فناورانه بین دو کشور را کلید بزند.

وی با اشاره به تنوع اقتصاد ایران در خاورمیانه گفت: ایران شرکت های بزرگ و مطرحی در زمینه های مختلف علمی مانند بایوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و غیره دارد و در این زمینه محصولات فناورانه زیادی تولید کرده ایم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه تاکید کرد: آمادگی داریم که تجربیات خود را در حوزه مختلف فناوری به شرکت های اوگاندایی منتقل کنیم.

در این دیدار، رییس جمهور اوگاندا نیز ضمن استقبال از مباحث مطرح شده و توسعه همکاری های مشترک بین دو کشور، گفت: ایران کشوری تاثیرگذار در منطقه است و در شرایط تحریم هم به فعالیت های تاثیر گذار خود ادامه می دهد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین با الیودا توموسیجه وزیر علم، فناوری و نوآوری اوگاندا دیدار کرد و در جریان آن، با اشاره به دستاوردهای مختلف متخصصان ایرانی در حوزه های مختلف، گفت: برای رسیدن به اقتصادی پایدار باید اکوسیستم فناوری در کشورها به وجود آید.

ستاری افزود: ما در ایران تلاش می کنیم از اقتصاد متکی بر نفت فاصله بگیریم و در سال های گذشته با تلاش و توان متخصصان ایرانی به نتیجه مطلوب نزدیک شده ایم.

امضاء چند یادداشت تفاهم؛

در این سفر همچنین چند یادداشت تفاهم بین شرکتهای ایرانی و اوگاندایی به امضاء رسید.

 


١٤:٤١ - 1397/07/12    /    شماره : ٥٣٨٥٤٠    /    تعداد نمایش : ٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران