معرفی سفیر یا نمایندگی
جامعه المصطفی

المصطفی در کشور اوگاندا

پس از تاسیس حوزه  علمیه اهل البیت علیهم السلام در دهه های آغازین انقلاب در کشور اوگاندا و در شهر جینجا، دانشگاه بین المللی المصطفی درسال 2010مطالعات خود در کشور اوگاندا را به منظور گسترش آموزش عالی و تاسیس یک مرکز آموزش عالی برای جوانان به ویژه مسلمانان این کشورآغاز کرد.

کالج اسلامی المصطفی

دانشگاه بین المللی المصطفی با داشتن ده ها شعبه در سراسر دنیا درسال 2011 از بخش آموزش عالی وزارت آموزش کشور اوگاندا، موفق به اخذ مجوز تاسیس کالج اسلامی المصطفی در این کشور گردید. و با پذیرش جمعی از پسران کار خود را در کامپالا پایتخت این کشورآغاز نمود. تاکنون بیش از 70 نفر در سه رشته تحصیلی دروس این کالج را فراگرفته اند.

رشته های تحصیلی

درحال حاضر سه رشته دراین کالج دایرمی باشد که عبارتند از:

1.       علوم قرآن و حدیث

2.       مدیریت آموزشی

3.       مدیریت تجارت

نخستین گروه در رشته مدیریت تجاری و دوره دوم این کالج در رشته علوم قرآن و حدیث و دوره سوم در دورشته مدیریت تجاری و مدیريت آموزشی مشغول به تحصیل می باشند، لکن در کنار همه رشته های تحصیلی واحدهای درسی مطالعات اسلامی نیز تدریس می شود. در پایان سال تحصیلی 2013-2014  نخستین گروه در رشته مدیریت تجاری درمقطع کارشناسی فارغ التحصیل خواهند شد.

دانشجویان:

درحال حاضر بیش از 70 نفر دانشجو از مناطق مختلف این کشور در کالج اسلامی المصطفی مشغول  به تحصیل هستند که  از سال 2011 تاکنون سه دوره دروس این کالج را فراگرفته و تاکنون این فعالیت آموزش عالی تنها در بخش پسران بوده و درسال تحصیلی 2014-2015 نیز جمعی از دختران کشور اوگاندا به این جمع افزوده خواهند شد.

کارکنان و اساتید

کارکنان و اساتید این کالج را جمعی از نخبگان اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه های شناخته شده این کشور و جمعی از فارغ التحصیلان فرهیخته المصطفی از ایران و حوزه علمیه اهل البیت علیهم السلام. تشکیل می دهند.

مدیریت کالج

کالج اسلامی المصطفی اگرچه یکی از شعب دانشگاه بین المللی المصطفی درایران می باشد، لکن توسط هیئت امنا و با تلفیقی از اساتید و شخصیت های برجسته کشور ایران  و اوگاندا اداره می شود.

نشریه البیان

درحال حاضر یک نشریه دوهفته نامه شامل مقالات آموزشی اساتید و اخبار با نام البیان ازسوی کالج منتشر می شود که نسخه دیجیتال آن را می توان در لینک ذیل مشاهده کرد.

http://uganda.miu.ac.ir/index.aspx?siteid=98&siteid=98&fkeyid=&siteid=31&pageid=35306

برای کسب آگاهی بیشتر به سایت های رسمی کالج اسلامی المصطفی آدرس های ذیل مراجعه شود

http://uganda.miu.ac.ir

http://aiuc.ac.ug

 

 

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | ساعات كار اداري | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر